Spleis på tokt

«SPLEIS» er en stolt skute, der den ankommer Teist-brygga for å plukke opp troppens medlemmer til tokt.
«Spleis» – Snarøen sjøspeidertropps flotte skøyte, var i morges klar for tokt med forventningsfulle gutter og jenter om bord.
Ferden går i sommer til Kristiansand, der de skal delta på landsleir med sjøspeidere fra hele landet. Men først et skikkelig tokt langs kysten, der man har lagt følgende plan for de nærmeste dager:
Rute fra Øst.
Ankomst | Sted | Avstand |
28. juni Lørdag | Snarøya – Bolærne | 42 nm |
29. juni Søndag | Bolærne – Kragerø | 43 nm |
30. juni Mandag | Kragerø-Risør | 14 nm |
1. juli Tirsdag | Risør-Tvedestrand | 17 nm |
2 .juli Onsdag | Tvedestrand-Grimstad | 25 nm |
3. juli Torsdag | Grimstad-Skauerøya (Lillesand) | 10 nm |
4. juli Fredag | Lillesand-Terneviga | 19 nm |
5. juli Lørdag | Ternviga-Stokken | 5nm |
Med ny mast – dreiet fra et enormt grantre og innsatt med x antall strøk med lakk, samt nytt baugspyd lastet opp på dekk, (etter at en seilbåt på autopilot knuste det gamle i pinsen), var skipper Hans-Petter Kvaløe mer enn klar for å kaste loss.
Foreldre stilte på Teist-brygga for å vinke farvel – og var det en liten tåre i øyekroken hos noen av de fremmøtte? Nei – vi tror nok ikke det – kanskje heller et lettelsen sukk, fordi ferien nå endelig er i gang.
Vi ønsker våre glade sjøulker en riktig god tur!
Trykk på bildet – og få det opp i STORT format.